MIE DE DĂRURI 2021

14 ianuarie 2021

MIE DE DĂRURI 2021
Un an nou curajos

2020 a fost un an memorabil, nu numai pentru tot ce s-a întâmplat, ci și pentru lecțiile pe care le-am învățat. 2020 ne-a lăsat să ne punem întrebări precum: „În ce fel de lume vrem să trăim în viitor?” și „Cum vom face din 2021 un timp mai bun pentru a trăi?”

Pentru a începe 2021, dăm puterea echipei noastre să construiască un viitor mai bun și să-și trăiască propriile valori, donând organizației nonprofit 501(c)(3) la alegerea lor în numele lor.

Faceți cunoștință cu unii dintre membrii echipei noastre, valorile lor personale și organizațiile cărora au ales să le ofere pentru a modela un viitor mai bun.


Fundatia Nationala a Padurii

DURABILITATE

„În 2020 am văzut lumea noastră incendiată la propriu. De la incendiile de vegetație care au stabilit recordul din Australia și Amazon până la propria noastră casă aici, în California și coasta de vest, am pierdut un jucător important în sistemul climatic al planetei noastre: pădurile. Pe lângă faptul că oferă aer curat și un loc pentru recreere, pădurile noastre găzduiesc atât de multe insecte și animale sălbatice care joacă un rol major în ecosistemul nostru global. Fundatia Nationala a Padurii și Fondul lor de restaurare a incendiilor din California pentru al treilea an consecutiv. Prin acest fond, ei vor planta un copac nativ într-o pădure națională din California pentru fiecare dolar donat. Acum, ESTE un hi-5 pentru planetă!” – BrennanDIVERSITATE 

 „Întotdeauna m-a interesat și m-a inspirat în aer liber, dar când am crescut, nu am văzut niciodată oameni care să semene cu mine când răsfoiam reviste Nat Geo sau urmăream un documentar despre natură. Există o lipsă izbitoare de diversitate și reprezentare a femeilor BIPOC. în aer liber, dar Merge pe Clerb lucrează pentru a schimba asta. Sunt o organizație non-profit din LA care se concentrează pe aducerea mai multor femei de culoare în spațiul exterior, oferindu-le resursele, instrumentele și experiențele de care au nevoie pentru a se bucura de natura în LA și nu numai. Donez lui Hike Clerb pentru ca mai mulți oameni ca mine să-și dea seama că în aer liber este deschis tuturor și să experimenteze bucuriile de a fi afară.” – ChloeNu noi fără tine

COMUNITATE  

"Nu noi fără tine este o organizație caritabilă publică uimitoare aici în Los Angeles, care lucrează pentru a oferi securitate alimentară pentru personalul nostru fără documente din spatele casei și familiile lor. În aceste vremuri, mă bucur să văd o organizație făcând tot ce poate pentru a oferi hrană unora dintre membrii comunității noastre adesea trecuti cu vederea sau uitați. La urma urmei, când am crescut cu o mamă imigrantă muncitoare, îmi amintesc de vremurile în care ne-am săturat din cauza cutiilor de mâncare pe care le-am primit de la bisericile locale, școlile sau alte organizații.” – BiancaRupe datoria medicală

IMPACT  

„Anul acesta am vrut să-mi aduc contribuția Rupe datoria medicală. În timpul nostru campanie de dorințe de vacanță, m-au emotionat nenumaratele dorinte medicale primite... Am vrut sa ii indeplinesc toate aceste dorinte! Am cercetat și am aflat că jumătate din toată datoria americană este medicală; 1 din 4 familii americane are datorii medicale; iar americanii au datorii medicale în valoare de 1 trilion de dolari! Acest lucru nu va fi plătit, dar agențiile de colectare vor continua totuși să vină după persoane fizice. RIP Medical Debt cumpără datoria de la spitale pentru bănuți pe dolar și iartă datoria în totalitate. Ei au ajutat peste 1.993.000 de oameni să scape de peste 2,9 miliarde de dolari din datorii medicale.

Donația mea de 1.000 USD ar putea duce la iertarea de 100.000 USD din datoria medicală (teoretic – evident, fiecare pachet de datorii pe care îl achiziționează este diferit). Dar îi sunt foarte recunoscător lui Thousand pentru că i-a oferit această oportunitate de a avea un impact mare la nivel personal.” – CarlyÎmpreună, echipa noastră în creștere a donat peste 11.700 USD organizațiilor apropiate de valorile și pasiunile lor personale, de la lupta pentru drepturile LGBTQIA+ până la ajutarea celor afectați de pandemie. În calitate de brand care este ghidat de propriile noastre valori, suntem atât de încântați și recunoscători pentru oportunitatea de a ne ajuta echipa să creeze lumea pe care doresc să o vadă și să construiască un viitor mai bun.Ține legătura