MIE DE DĂRURI 2020

10 ianuarie 2020

MIE DE DĂRURI 2020
Thousand Gives

În calitate de membru mândru al 1% For The Planet, suntem angajați de a lua atitudine împotriva schimbărilor climatice. Credem că schimbarea vine prin acțiune colectivă și că mărcile au datoria de a apăra pentru mediu.


Anul acesta, pentru a ajuta echipa noastră să facă o diferență pentru planetă, am făcut donații către organizațiile 1% For The Planet în fiecare dintre numele lor. Faceți cunoștință cu unii dintre oamenii din echipa noastră, cauzele care sunt cele mai importante pentru ei și cum vă puteți implica și dvs.

Climat neutru

CLIM-NEUTRAL

„Donez pentru Climate Neutral pentru că schimbările climatice sunt cea mai urgentă problemă din generația noastră. Este o problemă pe care trebuie să o abordăm în mod colectiv – și, în calitate de companii, este responsabilitatea noastră să ne asigurăm că clienții noștri nu trebuie să suporte greul Climate Neutral adună companiile să se unească pentru a deveni neutre din punct de vedere al emisiilor de carbon și este o organizație non-profit din care suntem mândri că facem parte.”

 – Gloria


Conservarea Parcului Național Ghețar

Conservarea Parcului Național Ghețar

„În 2017 am făcut o plimbare pentru climă prin Parcul Național Glacier, strângere de fonduri pentru organizații climatice și parcuri naționale. În timpul petrecut acolo, m-am îndrăgostit de parc și am putut să împărtășesc momente de neuitat cu prietenii și familia, de la peisajele pitorești până la unul. dintre cele mai bune porțiuni de ciclism din lume. Întrucât finanțarea Parcului Național este redus, susțin Glacier National Park Conservancy pentru a le permite altora să împărtășească aceeași experiență grozavă în parc național și să îi ajut să devină un „Parc prietenos cu clima”.

 – Amar


Relief mondial pentru biciclete

Relief mondial pentru biciclete

„În SUA, bicicletele sunt de obicei considerate fie jucării, fie ca exces. Dar, în țări precum Sudan, Sri Lanka sau Zambia, deținerea și utilizarea unei biciclete pot crește venitul anual al unei familii cu mai mult de 1/ 3. Cred că aceasta trebuie să fie una dintre cele mai bune randamente posibile ale investiției și una dintre cele mai eficiente modalități de a ajuta oamenii să iasă din sărăcie.”

– Tom


Fundatia Nationala a Padurii

Fundatia Nationala a Padurii

„Amenajarea peisajului este o pasiune a mea și am devenit din ce în ce mai interesat să folosesc plante autohtone pentru a ajuta la combaterea efectelor schimbărilor climatice. Deși grădina mea este mică, îmi place să cred că este un refugiu mic pentru insectele ale căror populații au fost în declin. Donez Fundației Naționale a Pădurilor pentru al doilea an consecutiv pentru că, pe lângă faptul că oferă aer curat și un loc pentru recreere, pădurile noastre găzduiesc atât de multe insecte și animale sălbatice care joacă un rol major în ecosistemul nostru global. . Prin NFF, ei vor planta un copac nativ pentru fiecare dolar donat. Nu am putut niciodată să încap atât de mulți copaci în propria mea grădină."

– Brennan


Fondul de carbon

CARBONFUND.ORG

„De-a lungul anului 2019, am fost inspirat de Thousand și de echipa noastră pentru a găsi modalități de a ne „compensa” propriile amprente de carbon. Acest lucru m-a determinat să folosesc sistemul de metrou aici, în LA. Nu numai că îmi reduc o parte din timpul de navetă, dar de asemenea, îmi compensez naveta zilnică, vorbesc despre un câștig-câștig! Lucrul tare despre Carbonfund.org este că evidențiază cât de mult este necesar pentru a contribui pentru a compensa diferitele aspecte ale vieții cuiva. Cu ajutorul donației lui Thousand, sunt capabil să compenseze echivalentul emisiilor de carbon ale unei familii de 4!"

– Rav

Thousand Gives

Ține legătura